průvodce digitální domácností / přináší DigiZone.cz

Elektrobock uvádí jednotku s ovládáním přes mobil

Nová verze centrální domovní jednotky vybavená Bluetooth nebo modulem GSM, kterou můžete řídit přes aplikaci v chytrém telefonu je už ke koupi.

Elektrobock PH-CJ37 má dvě varianty – GSM (PH-CJ37-GST, 5.808 Kč) a Bluetooth (PH-CJ37-BT, 4.598 Kč), přičemž obě můžete řídit přes mobil, ale i přes počítač. Vybrat si můžete i verzi pro různé systémy, jako například pro OpenTherm (PH OT) a lze na ni napojit i modul Ethernet/Wi-Fi. 


Autor: Bohumil Herwig

Bezdrátová jednotka PH-CJ37 pracuje na frekvenci 433,92 MHz, může řídit až 255 prvků, má podsvícený displej a příjemné funkce jako automatický přechod na letní (zimní) čas, kalendář do roku 2033 a paměť nezávislou na napájení. K dispozici je řada režimů, včetně indikace údržby kotle, 22týdenních teplotních programů, letní režim či režim dovolená. 

Napájena je lithium polymerovým akumulátorem s kapacitou 400 mAh a aplikace Pocket Home pro ovládání přes mobilní telefon je k dispozici minimálně pro Android (viz foto nahoře).


Autor: Elektrobock

Bohumil Herwig

Redaktor DigiZone.cz a mezi roky 2000–2015 novinář na volné noze. Jako elév začínal v roce 1987 v měsíčníku Elektronika, poté založil, spoluzaložil či pomáhal rozjet několik PC časopisů. Posledních patnáct let se věnuje novodobému digitálnímu světu.