průvodce digitální domácností / přináší DigiZone.cz

Názory ke článku Kukátko s mobilem

ptakopysk aura:56
23. 4. 2014 10:22 Nový

Re: Kukátko s mobilem

celé vlákno

Jenom vytáhnu paty z bytu a jsem sledován kamerami městské policie,potom jsi jdu zaplavat do aquaparku a už u vchodu mě vítá několik kamer(v šatnách a na wc zatím nejsou),nějaký nákup v Tescu a jsem taky natočen-no a tedˇpůjdu k někomu na návštěvu a celé patro si mě vyfotí do počítače,STB byla banda amatérů.

Amos Komenski aura:82
23. 4. 2014 11:26 Nový

Re: Kukátko s mobilem

celé vlákno

Ptakopysku, pokud nejdeš do Tesca krást a do aquaparku se ukájet zvědavými pohledy na ženská těla a po ulicích nechodíš s kapsami plnými nakradeného zboží, pak buď rád a vítej i u mne doma.
Kamerové systémy jsou významným činitelem v boji proti kriminalitě, byť často pachatele sice nezastaví,ale později třeba odhalí. A neupírej mi právo na někoho se nejprve podívat, či si jej vyfotit dříve,než mu otevřu dveře. S STB to má pramálo společného, to byla organizace postavena na osobní kolaboraci.

tom nodar aura:80
24. 4. 2014 9:29 Nový

Re: Kukátko s mobilem

celé vlákno

názory na to se i v mém okolí různí, ale já v tom mám jasno. Všude kde mne může kdokoliv vyfotit jak se škrábu na zadku (a to je i vstup před barákem a chodba v činžáku) snesu i kamerové systémy. Až si mne bude chtít někdo vyfotit na toaletách nebo u mne doma, dostane přes nos :-).
Ostatně čím více kamer, tím menší pravděpodobnost zpracování všech těch záznamů.
Problém nastane až časem, až bude mít každá kamera volbu ukládat na cloud a ten bude zpracovávat umělá inteligence. To pak bude mít nějaká organizace hodně silný a profitující nástroj a když to bude ekonomicky efektivní, dohledají na objednávku každého kdo třeba odhodí papírek v parku ... a toho se ještě všichni kdo to tady čtou tutově dožijeme.

Bohumil Herwig aura:71
24. 4. 2014 13:48 Nový

Re: Kukátko s mobilem

celé vlákno

dobrej nazor diky za poctenicko...

p.s. pak opravdu nastane problem.... :)

Tondach Login: sateblit
15. 5. 2014 6:16 Nový

Re: Kukátko s mobilem

celé vlákno

....až to tu bude řídit umělá inteligence budou lidi zpátky na stromech!