průvodce digitální domácností / přináší DigiZone.cz

Názory ke článku LED žárovky Immax: kvalitní odvod tepla, výborné ceny a 3 roky záruky

Milan Knížek
Milan Knížek (neregistrovaný) 94.142.237.---
5. 5. 2014 16:23 Nový

Kvalita?

Vloni na podzim jsem měl "IMMAX LED E14/230V MR16 21 SMD5050 3W TB 260lm", odešla po měsíci (večerní svícení ve stolní lampičce na čtení). Koupil jsem druhou, za pár týdnů opět v háji. (LEDky by možná svítily věčně, ale asi odešlo cosi v měniči - divně pomrkávala, vydávala zvuky a nakonec zasmrděla.)

Tehdy jsem přešel na úsporku, později jsem do jiné lampičky koupil LEDku od dražší konkurence v nabídce Hornbachu - ta je zatím ok.

Oproti té nové LEDce měla IMMAXka výraznější stroboskopický efekt (mávněte rukou před žárovkou), což je občas nepříjemné a do dílny bych to tedy určitě nechtěl.

Michal Celeda aura:10
7. 5. 2014 21:57 Nový

po měsíci odešla

celé vlákno

Koupil jsem 2 Immax LED E14/230V C30 SMD2835 5W. 1 po měsíci odešla, přitom byla v lustru bez krytu, takže odvod tepla byl bezproblémový (něco v ní zaprskalo a zahasla navždy). . kus zaprskal při prvním rozsvícení, ale jede bez problémů. Koupil jsem je kvůli ceně a vyšší papírový výdrži (30000 hodin), což je 40 měsíců nonstop svícení a vyšší účinnosti, více lm při nižším odběru, než jsem viděl u nějakýho philipse.

15. 5. 2014 15:06 Nový

Re: po měsíci odešla

celé vlákno

me jich uz taky nekolik odeslo diky tomu ze to jsou svitive topidla na zimu tak v lete hodne odchazi
mam doma 5 ruznych znacek nektere uz vice nez 3 roky ale immaxy odesly loni v lete vsechny do dvou mesicu od nakupu uz kupuji osvedčene znacky a ne cinsky šmejd pod fiktivním nazvem českeho dovozce immax

Tomáš Šimek aura:10
9. 5. 2014 11:49 Nový

Má to IInfo zapotřebí

celé vlákno

Prezentovat článek ja jiných webech jako "test levných LED...", z čeho se pak vyklube laciný PR článek jedné značky (bez označení PR!!!!). To je teda husté.

Samozřejmě, pochopil jsem a tedy vůbec neřeším to, že pokud klikám na "test" čekám kromě porovnání více značek nějaké měření účinnosti, barevné kvality světla, stresstest na životnost atd. Tyto testy se dají levně udělat na průměrně vybavené průmyslové škole.

Ostatní periodika IInfo tímhle šlendriánem zaplaťpánbůh tolik netrpí. Redakce a majitelé styďte se!

15. 5. 2014 14:41 Nový

Re: Má to IInfo zapotřebí

celé vlákno

Pamatujte: současné LED žárovky nemají s těmi před dvěma, třemi roky prakticky nic společného. Urazily takovou cestu jako počítače za deset, patnáct let a předčí žárovku i úsporku v prakticky všech ohledech. Zapomeňte na to, co o nich víte a podívejte se na ně novýma očima!

u tohodle vtipu jsem se pobavil ledky od immaxu topi jak klasicke zarovky odchazi jedna zad druhou proto jsou to levne smejdy diky clanku cituji vite jaky smejd kupujete
udelat reklamni clenek na odpadky a prepsat stary clanek a udelat novy link ..fuj ze se nestydite ..dulezite je ze vam za reklamu na elektroodpad plati

immaxy uz nikdy !!!!!