průvodce digitální domácností / přináší DigiZone.cz

Názory ke článku Přejděte zdarma na novou verzi Synology DSM

Bohumil Herwig aura:71
13. 8. 2014 4:37 Nový

Re: Titulek "zdarma"

celé vlákno

mám taky pocit že nebyl.
ale to jen pro zdůraznění. ne každý se orientuje a jak je vidět, Synology s tím začíná mít problémy. stejně jako s absenci horké linky...

Martin J aura:76
Griffin Login: grifin28
12. 8. 2014 16:52 Nový

Re: Přejděte zdarma na novou verzi Synology DSM

Docela drsný, hlavně to s šifrováním ...
V našich končinách to asi neni moc aktuální ale pro zbytek světa ... no nezávidím Synology.

tom nodar aura:80
13. 8. 2014 10:01 Nový

aktualizace na vyšší verze

celé vlákno

bohužel pro některé uživatele je tohle docela velký opruz, rád bych novou verzi, ale s každou verzí DSM musím přeinstalovat i další balíčky, v mém případě hlavně Logitech Media server a program pro DVB-T tuner. První problém je, aby k nim už existovaly kompatibilní verze, druhý souvisí s časem který to zabere (proladit tuner, seřadit stanice ...).
Byl bych raději, aby vydávali jen záplaty které by nezpůsobovaly nekompatibilitu s balíčky a aby to probíhalo automaticky.

Bohumil Herwig aura:71
13. 8. 2014 19:29 Nový

Re: aktualizace na vyšší verze

celé vlákno

Tak to je bohužel prekérní. Ale je určitě škoda, že to nedělají tak, jak říkáte. V tomto ohledu zatím žádnou velkou zkušenost nemám.

pc wifi aura:59
pcwifi Login: pcwifi
14. 8. 2014 0:59 Nový

update

celé vlákno

od koupe coz je asi 3 mesice sem updaty neresil, po teto info sem updatoval hned 2x za sebou bo mi nabidl jednu a pak hned druhou aktualizaci. Synology samotne do netu nema pristup (povoluji jej rucne na mikrotik routeru), takze asi i tak bylo v bezpeci domaci site, ale kdyz uz update vysel, proc ho tam nedat :o)

Bohumil Herwig aura:71
14. 8. 2014 10:30 Nový

Re: update

celé vlákno

mám dotaz: jen jste aktualizoval software Synology, nebo to následně vyžadovalo i reinstalaci dalších balíčků, které na serveru nejspíše máte?

Bohumil Herwig aura:71
14. 8. 2014 16:06 Nový

Oficiální vyjádření k Synology k systému aktualizací...

Právě mi dorazilo vyjádření k poznámce uživatele "nodar", které bude myslím zajímavé i pro některé další majitele NAS serverů Synology:

"automatické aktualizace DSM i balíčků lze nastavit v Centru balíčků - Nastavení - Automatické aktualizace.
U méně významných aktualizací není třeba update balíčků; při přechodu na další generace (např. ze 4.3 na 5.0) obvykle ano, nicméně opět stačí pouze aktualizovat pouhým stisknutím tlačítka Aktualizovat v Centru balíčků.

Někdy jsou také dostupné jen aktualizace balíčků a DSM samotné se nemění. U aplikací vyvíjených přímo Synology Inc. neztratíte při aktualizaci žádné uživatelské informace ani nastavení.

U aplikací třetích stran toto bohužel garantovat nemůžeme. V případě jakýchkoliv dalších dotazů nás mohou čtenáři kontaktovat na de_support@sy­nology.com.